Oddelenie medzinárodnej mobility zorganizovalo v zimnom semestri pre zahraničných študentov, ktorí študujú na Ekonomickej univerzite v Bratislave súťaž o najlepšiu fotografiu pod názvom „Capture Bratislava 2017“.

Podujatie sa konalo pri príležitosti osláv 30. výročia programu Erasmus+, ktoré si EU v Bratislave v tomto roku pripomína viac ako 30-timi rôznorodými aktivitami na celouniverzitnej a fakultnej úrovni. Hlasovanie o víťaznú fotografiu prebehlo prostredníctvom sociálnej siete a najväčší počet hlasov získali títo študenti:

1. miesto: Ilaria POLISINO, Universita Cattolica del Sacro Cuore, Milano, Taliansko
  2. miesto: Friederike MÜLLER, University of Hohenheim, Nemecko
  3. miesto: Isabel WALLISCH, Nürtingen-Geislingen University, Nemecko

Ceny víťazom pri slávnostnej príležitosti odovzdal dňa 7.11.2017 veľvyslanec Japonska na Slovensku, J.E. pán Jun SHIMMI a Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy Ekonomickej univerzity v Bratislave.

V zimnom semestri 2017/2018 študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave 353 zahraničných študentov, z toho 176 zahraničných študentov prostredníctvom výmenných mobilitných schém CEEPUS a Erasmus+. Študenti pochádzajú z 27 štátov a 95 partnerských univerzít z Európy, Ázie, Afriky a Ameriky. Na študijných programoch I., II. a III. stupňa etablovaných na jednotlivých fakultách je zapísaných v zimnom semestri 177 zahraničných študentov.

ilaria polisino vitazna fotografia

dvp junshimmi jap 07112017 7297