Dňa 27.10.2017 navštívil EU v Bratislave p. Timothy S. Mescon, viceprezident AACSB International zodpovedný za oblasť Európy, Blízkeho východu, Afriky a bývalý rektor Columbus State University.

Na pôde univerzity hosťa prijali členovia vedenia univerzity Jana Péliová, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Ivan Šramko, predseda Správnej rady EU v Bratislave. Pán Mescon navštívil tiež Národnú banku Slovenska, kde sa stretol s guvernérom NBS Jozefom Makúchom a spoločnosť DELL.

Návšteva sa uskutočnila v spojitosti s procesom medzinárodnej akreditácie EU v Bratislave spoločnosťou AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), ktorá bola  založená v roku 1916 a patrí medzi najrenomovanejšie akreditačné agentúry.