Dňa 14.10.2017 sa uskutočnilo rokovanie s delegáciou zo Southwestern University of Finance and Economics (SWUFE), ktorú viedol viceprezident Qingshuang Yin. SWUFE patrí medzi tri najlepšie univerzity v Číne so zameraním na financie a podnikanie.

Bola založená v roku 1925, sídli v meste Chengdu, pozostáva z 20 fakúlt, 7 inštitútov a výskumných centier a v súčasnosti má viac ako 22-tisíc študentov. School of Business Administration získala v roku 2014 medzinárodnú akreditáciu European Quality Imrovement System (EQUIS).

EU v Bratislave spolupracuje so SWUFE v rámci združenia pre dvojité diplomy HERMES.  Výmena študentov a pedagógov sa realizuje prostredníctvom programu Erasmus+ (KA107). Predmetom rokovania bolo zhodnotenie doterajšej spolupráce a námety na jej prehĺbenie na najbližšie obdobie najmä vo väzbe na študijné programy v cudzích jazykoch a výskum.

Delegáciu SWUFE tvorili prof. Qingshuang Yin, viceprezident univerzity, prof. Wang Qing, riaditeľ Inštitútu finančných štúdií, prof. Tao Xie, Fakulta medzinárodného vzdelávania a Dr. Xuan Gu, zástupkyňa riaditeľa oddelenia pre medzinárodnú výmenu a spoluprácu. Za EU v Bratislave boli na rokovaní prítomní Boris Mattoš, prorektor pre zahraničné vzťahy, Jana Péliová, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Andrea Valachová, prodekanka pre medzinárodné vzťahy a styk s verejnosťou NHF a Jana Blštáková, prodekanka pre zahraničné vzťahy FPM.

southwestern university of finance and economics 1

southwestern university of finance and economics 2