Slávnostnou imatrikuláciou študentov zahájila Bratislavská Business School v pondelok, 1. júla 2019, v poradí už 7. ročník Detskej ekonomickej univerzity. 52 čerstvých študentov si zapísalo prvú prednášku, ktorú viedla PaedDr. Janka Chládecká, PhD. na tému komunikácie a etikety.

V popoludňajších hodinách ich už čakali prvé exkurzie a workshopy. V AT&T deti privítal country general manager Ing. Gabriel Galgóci, ktorý zodpovedal zvedavým študentom všetky otázky. Deti sa dozvedeli o bezpečnosti na internete. V Auréliu, zážitkovom centre vedy, našu návštevu otvorili laserovou šou. Vedúci centra, Ing. Martin Smeja so svojím tímom vysvetlil fyzikálne princípy fungovania exponátov centra. Detská ekonomická univerzita bude prebiehať až do 12. júla 2019. Už 15. júla privítame deti na 3. ročníku Detskej ekonomickej univerzity v anglickom jazyku, pre ktoré je pripravený rovnako podnetný program.