Medzinárodná vedecká konferencia výskumníkov v oblasti ekonómie a manažmentu (ISCEMR) je každoročné podujatie, na ktorom sa stretávajú akademici, výskumníci a odborníci z celého sveta, aby diskutovali a vymieňali si názory na súčasné otázky v oblasti ekonómie a manažmentu. Tohtoročná konferencia má tému „Nová éra udržateľného rozvoja: "Zelená transformácia a Financovanie opatrení na ochranu klímy“, ktorá odráža globálny posun smerom k udržateľnosti a environmentálnej zodpovednosti. Cieľom konferencie ISCEMR je podporiť interdisciplinárny výskum a spoluprácu medzi vedcami z rôznych oblastí, poskytnúť platformu na výmenu názorov a skúseností súvisiacich s modernými trendmi v ekonómii a manažmente, zvýšiť dostupnosť a kvalitu výskumu prostredníctvom vytvárania sietí a výmeny poznatkov, podporiť vedeckú spoluprácu v celosvetovom meradle.

Konferencia ISCEMR 2024 sa konala od 23. do 26. mája 2024 v ikonickom centre Hejdara Alijeva v Baku v Azerbajdžane. Toto najmodernejšie miesto, známe svojou architektonickou krásou, je vhodné pre podujatie zamerané na inovatívny a udržateľný rozvoj. Konferenciu organizuje Azerbajdžanská štátna ekonomická univerzita (UNEC) a Medzinárodné centrum pre postgraduálne vzdelávanie v spolupráci s Centrom Hejdara Alijeva a Verejnou úniou regionálneho rozvoja (RIIB). Tento rok mala na konferencii zastúpenie aj Fakulta podnikového manažmentu EUBA - PhDr. Mária Kmety Barteková, PhD. a doc. PhDr, František Pollák, PhD.. Súčasťou programu konferencie bolo aj vysádzanie stromov v mestskom parku v Baku pod záštitou primátora mesta Baku.

Na spoločných stretnutiach s vedením univerzity - prorektorom pre vedu a inovácie Farizom Ahmadovom sa diskutovalo o vzájomnej spolupráci medzi UNEC a EUBA (Fakulta podnikového manažmentu). Výsledkom diskusie je plánovaná spoločná konferencia na začiatok roka 2025.

Medzinárodná vedecká konferencia výskumníkov v oblasti ekonómie a manažmentu