V dňoch 14. až 16. apríla 2025 sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave uskutočnil už 18. ročník podujatia International Teaching Week, ktoré každoročne spája pedagógov zo zahraničných univerzít so študentmi EUBA. Cieľom tohtoročnej edície bolo podporiť internacionalizáciu výučby a zároveň rozvíjať spoluprácu v rámci učiteľských mobilít.
Univerzita privítala 11 zahraničných pedagógov z univerzít v Španielsku, Fínsku, Českej republike, Rumunsku, Ukrajine, Grécku, Francúzsku a Estónsku. Vyučujúci reprezentovali akademické inštitúcie ako University of Córdoba, Haaga-Helia University of Applied Sciences, Prague University of Economics and Business, Bucharest University of Economic Studies, Kyiv National Economic University, DeVinci Business School v Paríži, University of Tartu, či Athens University of Economics and Business.
Počas 18. ročníka Medzinárodného týždňa odzneli na Národohospodárskej fakulte prednášky zahraničných pedagógov na predmete Zelená ekonómia. Na Obchodnej fakulte sa prezentovali odborné témy v rámci predmetu Medzinárodný marketing. Fakulta hospodárskej informatiky ponúkla svojim študentom prezentácie z oblastí Štatistika, Manažment rizík podniku, Kybernetická bezpečnosť. Na Fakulte podnikového manažmentu zazneli prednášky v rámci programov Organizačný dizajn podniku a Podnikové hospodárstvo. Fakulta medzinárodných vzťahov privítala zahraničných odborníkov s príspevkami na predmetoch, Svetová ekonómia a Medzinárodné obchodné právo.
Podujatie otvoril Ferdinand Daňo, rektor EU v Bratislave, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol význam podujatia ako súčasť poslania univerzity ponúkať kvalitné a medzinárodne orientované vzdelávanie. Prorektor pre medzinárodné vzťahy Boris Mattoš následne hosťom priblížil univerzitu najmä z pohľadu jej zahraničných aktivít a spolupráce so zahraničnými partnermi.
Účastníci a tiež pedagógovia pôsobiaci na EU v Bratislave mali okrem akademického pôsobenia možnosť zúčastniť sa na neformálnych raňajkách, ktoré v utorok 15. apríla 2025 zorganizovalo Centrum medzinárodných vzťahov za účelom posilnenia networkingu v oblasti internacionalizácie.
Altani Panagiatopoulou z Athens University of Economics and Business uviedla:
“Som spokojná s vysokou úrovňou organizácie podujatia a prístupom domácich študentov k výučbe. Aktívne sa zaujímali o prezentované témy.“
Lucie Andreisová, účastníčka z Vysokej školy ekonomickej v Prahe dodala: “Rada by som vyzdvihla kvalitu Medzinárodného týždňa z aspektu množstva príležitostí pre networking a osobnostný rast. Program celého podujatia mi poskytol množstvo zaujímavých poznatkov a stretnutí s kolegami z rôznych krajín s pozoruhodnými pohľadmi a nápadmi.“
Podujatie poskytuje už od roku 2015 okrem možnosti internacionalizácie zastúpených inštitúcií aj skvelú príležitosť nadviazať nové partnerstvá a posilniť existujúce v rámci mobilitného programu Erasmus+.