„Program Erasmus+ bol pre mňa zo začiatku veľkou neznámou. Rozhodol som sa stráviť môj prvý semester v zahraničí predovšetkým preto, že som chcel na vlastnej koži okúsiť, ako to v iných krajinách funguje. A to čo sa týka systému vysokých škôl a aj čo sa samotnej krajiny, jej obyvateľov a jej kultúry týka. Túto zmenu som sa rozhodol urobiť aj z toho dôvodu, že som jednoducho hľadal v živote akúsi novú výzvu, ktorú človek už po ukončení vysokej školy nedostane - a tým mám na mysli možnosť ísť študovať na najlepšie zahraničné univerzity, pričom má človek takýto pobyt z veľkej časti hradený grantovým príspevkom. To znamená, že človek nie len že dostane možnosť si uviesť niektorú z popredných európskych univerzít do svojho CV-čka, ale dostane sa mu aj možnosti si takúto univerzitu skutočne vyskúšať a porovnať, ako ku vzdelávaniu pristupujú v zahraničí. Po úspešnom absolvovaní 2 semestrov v dvoch rôznych mestách, a to všetko za pomoci programu Erasmus+, môžem s kľudným svedomím povedať, že to bolo zatiaľ najlepšie rozhodnutie môjho života a to hneď z viacerých dôvodov. Ako prvé, som akýmsi spôsobom pochopil, kto vlastne som ja sám a čo od života chcem, respektíve nechcem. Ďalej sú to ľudia, ktorých som mal možnosť počas týchto pobytov spoznať - Erasmus priateľstvá nie sú ako obyčajné priateľstvá, nakoľko vznikli za podmienok, ktoré človek v žiadnej inej situácií nezažije - s týmito ľuďmi mám za sebou xy spomienok, čo ma privádza k ďalšiemu dôvodu a tým je nespočítateľné množstvo miest, ktoré som počas týchto 2 semestrov mal možnosť navštíviť, nie ako turista, ale ako domáci. Mať možnosť cestovať po krajine do takej miery, ako to umožńuje semester, poprípade dva, sa človeku len tak po ukončení vysokej školy nenaskytne. Čiže s kľudným svedomím môžem program Erasmus+ každému záujemcovi len a len odporučiť, som si úplne istý, že Vám to, rovnako ako aj mne, zmení život!”