Dekan Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave v súlade so zákonom č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vypisuje výberové konanie na obsadenie pracovných miest vysokoškolských učiteľov vo funkcii odborný asistent takto:

• 1 miesto na Katedru sociálneho rozvoja a práce

Kvalifikačné predpoklady a ďalšie požiadavky:

VŠ vzdelanie v príslušnom študijnom odbore, akademický titul PhD./CSc., pedagogická prax a vedeckovýskumná činnosť zamerané najmä na oblasť sociálnej politiky a sociálneho rozvoja, publikačná aktivita v domácich a zahraničných publikáciách s preferenciou indexovaných časopisov, ovládanie anglického jazyka slovom a písmom, analytické zručnosti, práca s údajmi a ovládanie softvéru v oblasti štatistickej analýzy, ekonometrie sú výhodou, účasť v domácich a zahraničných výskumných projektoch, medzinárodné vedecké kontakty, bezúhonnosť.

• 1 miesto na Katedru bankovníctva a medzinárodných financií

Kvalifikačné predpoklady a ďalšie požiadavky:

VŠ vzdelanie v príslušnom študijnom odbore, akademický titul PhD./CSc., pedagogická prax a vedeckovýskumná činnosť zamerané najmä na oblasť bankovníctva, medzinárodných financií, peňažných a kapitálových trhov, publikačná aktivita v domácich a v zahraničných publikáciách s preferenciou indexovaných časopisov, ovládanie anglického jazyka slovom a písmom, analytické zručnosti, práca s údajmi a ovládanie softvéru v oblasti štatistickej analýzy, ekonometrie sú výhodou, účasť v domácich a zahraničných výskumných projektoch, medzinárodné vedecké kontakty, bezúhonnosť.

• 1 miesto na Katedru verejnej správy a regionálneho rozvoja

Kvalifikačné predpoklady a ďalšie požiadavky:

VŠ vzdelanie v príslušnom študijnom odbore, akademický titul PhD./CSc., pedagogická prax a vedeckovýskumná činnosť zamerané najmä na oblasť ekonómie, ekonomickej geografie, alebo regionálneho rozvoja, publikačná aktivita v domácich a v zahraničných publikáciách s preferenciou indexovaných časopisov, ovládanie anglického jazyka slovom a písmom, pokročilé analytické zručnosti, práca s údajmi a ovládanie softvéru v oblasti štatistickej analýzy, ekonometrie a geografických informačných systémov, účasť v domácich a zahraničných výskumných projektoch, medzinárodné vedecké kontakty, bezúhonnosť.

K žiadosti o účasť na výberovom konaní a súhlasom na spracovanie osobných údajov v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov treba doložiť: motivačný list, profesijný životopis, úradne overené doklady o dosiahnutom vzdelaní, akademických a vedeckých tituloch, o vedeckých hodnostiach (pokiaľ bolo vzdelanie, resp. vedecko-pedagogický titul získaný v zahraničí, treba doložiť notársky overené rozhodnutie o uznaní predložených dokladov na účely výkonu regulovaného povolania v SR podľa zákona č. 422/2015 Z. z. o uznávaní dokladov o vzdelaní a o uznávaní odborných kvalifikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov), prehľad pedagogickej, publikačnej a vedeckovýskumnej činnosti za ostatných 5 rokov s označením troch najvýznamnejších publikačných výstupov, vrátanie ich kópií, výpis doterajšej publikačnej činnosti z databáz SCOPUS a WoS, osobný výskumný zámer na nasledujúcich 5 rokov, prehľad doterajšej praxe, čestné vyhlásenie o iných pracovných pomeroch s vysokými školami sídliacimi, resp. pôsobiacimi na území SR, ako aj v zahraničí, uzatvorených na výkon práce vysokoškolského učiteľa, resp. výskumného pracovníka a na iných inštitúciách s uvedením údaja o týždennom pracovnom čase na účely preukázania skutočnosti podľa § 74 ods. 4 zákona o VŠ a výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace).

Požadovaná dokumentácia musí byť predložená v slovenskom jazyku.

Uvedené materiály treba doručiť do troch týždňov od uverejnenia oznamu na www.euba.sk na adresu: Dekanát Národohospodárskej fakulty, Ekonomická univerzita v Bratislave – výberové konanie, Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava 5.

Výberové konanie sa uskutoční v budove Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave, Dolnozemská cesta 1. Termín výberového konania bude záujemcom oznámený písomnou pozvánkou.