Dňa 25. októbra 2016 navštívil veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky v Slovenskej republike J.E. pán Lin LIN Ekonomickú univerzitu v Bratislave, stretol sa s rektorom, prof. Ferdinandom Daňom, prorektorom pre medzinárodné vzťahy Borisom Mattošom a prednášal pre študentov v rámci predmetu Diplomacia v praxi.

Prorektor Mattoš na úvod stretnutia predstavil bilaterálnu spoluprácu s čínskymi vysokými školami (Tianjin University, Southwestern University of Finance and Economics in Chengdu a Ningbo University). Veľvyslanec Lin ocenil progres v akademickej výmene a spolupráci a zdôraznil, že veľvyslanectvo ČĽR na Slovensku výrazne podporuje rozvoj spolupráce medzi oboma krajinami v oblasti vysokého školstva a je pripravený poskytnúť všetku potrebnú pomoc.

V prednáške veľvyslanec ČĽR zdôraznil úspechy čínskeho ekonomického rozvoja a jeho prínosy vo svetovom hospodárstve. V diskusii odpovedal na otázky študentov, vrátane tém ako čínske školstvo a zdravotníctvo, sloboda na internete, vesmírne technológie, vplyv Parížskej dohody na Čínu a na mnohé ďalšie otázky.