Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, Ferdinand Daňo, prijal dňa 26. októbra 2023 na vlastnú žiadosť zastupujúceho veľvyslanca a ministerského radcu Dominikánskej republiky, Carlosa Viciosa. Hosťa sprevádzala Zuzana Bieliková, asistentka honorárneho konzula Dominikánskej republiky na Slovensku. Za EU v Bratislave bola na stretnutí tiež prítomná Miroslava Darnadiová, poverená vedením Centra medzinárodných vzťahov na EU v Bratislave.

Predmetom rokovania bolo nadviazanie spolupráce s Dominikánskou republikou v oblasti vzdelávacích aktivít a prepojenie na najlepšie univerzity podľa medzinárodných rankingov. V danej oblasti Karibiku sa nachádzajú viaceré významné univerzity ako Universidad Autónoma de Santo Domingo alebo Instituto Tecnológico de Santo Domingo pre účely nadviazania bilaterálnej spolupráce.

EU v Bratislave má v uvedenej oblasti uzatvorené viaceré bilaterálne zmluvy o spolupráci s univerzitami na Kube, Argentíne, Brazílii, Mexiku, USA či v Kanade. Viac informácií o aktuálnom zozname partnerov v danej oblasti nájdete na: https://euba.sk/medzinarodne-vztahy/partnerske-institucie-a-medzinarodne-organizacie#amerika

Prijatie ministerského radcu Dominikánskej republiky