Veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva na Slovensku, J. E. pani Inga Magistad, otvorila 21. februára 2017 na EU v Bratislave 21. semestrálnu edíciu prednáškového cyklu Diplomacia v praxi. Na prijatí pred prednáškou bola prítomná tiež stážistka z nórskej ambasády a stážista z Complutense University of Madrid, ktorý absolvuje polročnú stáž na Oddelení medzinárodnej mobility ÚMV.

Veľvyslankyňa Magistad študentom predstavila nórsku diplomatickú službu, zloženie a agendu zastupiteľského úradu a podrobnejšie sa venovala niektorým vybraným otázkam vývoja v Európe ako brexitu, migrácii, environmentálnej politike, vzťahu Nordickej rady a Vyšehradskej štvorky. Prednáška nórskej veľvyslankyne na Ekonomickej univerzite v Bratislave bola tiež venovaná dnešným 80. narodeninám Jeho Veličenstva, nórskeho kráľa Haralda V.