17. november je jeden z najvýznamnejších dní, aké si na Slovensku pripomíname. Je štátnym sviatkom, spomienkovým dňom Nežnej revolúcie v roku 1989, dňom boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodným dňom študentstva.

Medzinárodný deň študentstva bol vyhlásený na pamiatku masovej manifestácie proti nacizmu po pohrebe študenta medicíny Jána Opletala, ktorý bol zastrelený pri demonštrácii proti nacistickej okupácii. Odpoveďou bol v noci na 17. novembra 1939 útok nacistov na viaceré české vysokoškolské internáty, odvlečenie stoviek študentov do koncentračného tábora a zatvorenie všetkých českých vysokých škôl.

K 17. novembru prajeme študentom veľa energie, húževnatosti, odvahy a vytrvalosti pri štúdiu a v profesionálnom živote.

Vedenie Ekonomickej univerzity v Bratislave